Bergoglio hlavní oponent nové vlády

(Řim) Itálie bude mít na konci října novou vládu, která bude mít dvě prvenství: první vládu vedenou ženou a první poválečnou vládu vedenou výrazně pravicovou stranou. Poražení v parlamentních volbách 25. září a globalistický establishment se proti tomu již mobilizují – v čele s papežem Františkem.

Itálie čelí dvěma prvenstvím

Politické zemětřesení při nedávných volbách bylo obrovské. Senzačního výsledku dosáhla pravicová strana Fratelli d’Italia (Bratři Itálie), která se s 26 procenty stala zdaleka nejsilnější politickou silou v Itálii. První strana, založená v roce 2012, poprvé kandidovala v roce 2013 jako součást středopravé aliance a získala necelá dvě procenta hlasů. V roce 2018 se jí podařilo přeskočit tehdejší čtyřprocentní hranici, i když jen těsně. Fratelli d’Italia byli tehdy jedinou parlamentní stranou, která se nepřipojila k Bruselu žádané vládě všech stran bývalého prezidenta ECB Maria Draghiho, který byl jmenován shora bez voleb.

V čele strany stojí Giorgia Meloniová, která se v roce 2008 stala nejmladší ministryní v italské historii ve středopravé koalici, kterou tehdy vedl Silvio Berlusconi. Fratelli d’Italia jsou poúnorovou stranou neofašistického Italského sociálního hnutí (MSI), které se rozpadlo v roce 1994.1 Toto vzdálené dědictví hraje proti nim. Zejména levicoví demokraté postavili svou předvolební kampaň na varování před „fašistickým nebezpečím“, které voliči zjevně považovali za diskreditační a neocenili ho.

Fratelli d’Italia nejsou protisystémovou stranou, protože jako taková by neměla šanci na účast ve vládě. Meloni je realistický politička, která nechce zůstat navždy v opozici, ale chce se vydat podobným směrem jako Orbán v Maďarsku a Trump v USA. Posílení této osy se některým kruhům vůbec nelíbí.

Varování italské domácí zpravodajské služby

Italská domácí zpravodajská služba AISI předložila minulý týden svou nejnovější zprávu. Po jedné kopii obdržel premiér Draghi, jeho ministr vnitra a parlamentní výbor pro národní bezpečnost COPASIR, který je zároveň parlamentním kontrolním výborem pro tajné služby. Obsah je tajný, ale v hrubých rysech se rychle stal známým. Domácí zpravodajská služba v něm varuje před pouličními nepokoji, které Itálie už dlouho nezažila. Nepokoje podle zpravodajské agentury zažehnou vysoké účty za elektřinu a plyn. Cílem nepokojů bylo svrhnout vládu Giorgie Meloni.

Ačkoli Melonina vláda, která se může opřít o silnou většinu v parlamentu, kterou má její středopravá aliance, ještě ani nezačala úřadovat, některé síly ji již chtějí svrhnout. Ale kdo chce destabilizovat zemi?

V první řadě jsou to poražení v parlamentních volbách. Levicové strany (Levicoví demokraté, Zelení a Radikální levice), které dosud tvořily jádro Draghiho vlády, byly vyloučeny. Zatímco umírněná levice stále vyčkává, radikální levice se již připravuje na povstání. Agitaci zahájil minulou sobotu levicový odborový svaz CGIL, který má blízko k levému křídlu levicových demokratů a radikální levici.

Vedle radikální levice oznámil bývalý premiér Giuseppe Conte, že pokud se dotkne „občanského příjmu“, což je v Itálii název pro nepodmíněný základní příjem, který chtějí globalisté, vyjde jeho Hnutí pěti hvězd (M5S) do ulic.

Komunistické partyzánské hnutí ANPI chce v den stého výročí Mussoliniho pochodu na Řím zatroubit na „antifašistický pochod na Řím“, čímž se Meloni zařadila po bok fašismu Benita Mussoliniho.

Kritika budoucí vlády bude podporována silnou mediální frontou, tzv. mainstreamem. To se stane skutečným kardiostimulátorem. Novou vládu se chystají uchopit kleštěmi shora Brusel, mezinárodní finanční instituce jako Světová banka a Mezinárodní měnový fond a spekulativní finanční velmoci, a zároveň zdola nepokoje v italských ulicích. A pokud se jim je nepodaří svrhnout, jde alespoň o to, aby je „ukáznili“.


Co to znamená, si Itálie vyzkoušela v roce 2019, kdy byla po volbách do Evropského parlamentu předsedkyní Evropské komise překvapivě zvolena Ursula von der Leyenová, dříve kritická k EU. Podle tehdejšího italského ministra pro rodinu Lorenza Fontany, katolíka vázaného na tradice, tak bylo jasné, že Hnutí pěti hvězd bylo koupeno establishmentem a že je jen otázkou času, kdy bude tehdejší vláda v Římě složená z Hnutí pěti hvězd a Ligy na příkaz establishmentu vyhozena do povětří.

Na seznamu odpůrců vlády nelze opomenout levicové katolické kruhy – Conte vyhrožoval prostřednictvím deníku italských biskupů Avvenire – a konečně papeže Františka. Ten byl doposud vstřícný k zástupcům politické levice, zatímco se odmítal setkat se zástupci středopravé koalice.

„Vášnivá“ obhajoba migrace

Jedním z hlavních zájmů nové parlamentní většiny je změna imigračního zákona. Meloni ve volební kampani slíbila urychlit repatriaci nelegálních a kriminálních přistěhovalců a zpřísnit azylová pravidla. Vyzvala také k námořní blokádě severní Afriky, aby se zastavilo nelegální přistěhovalectví přes tzv. středomořskou trasu. Politika „otevřených dveří“, kterou bylo podporováno nelegální přistěhovalectví prostřednictvím peněžního porušování zákona, musí skončit.

Papež František se proti tomu včera postavil, a to s pozoruhodnou razancí. Na Svatopetrském náměstí včera podle agentury Reuters „vášnivě“ hájil právo na migraci. František to tak úplně neřekl. Dělal to jemněji, energicky bránil migranty, ale myslel tím migraci. Vyloučení migrantů je „skandální, odporné a hříšné“, řekl František, který již v roce 2015 vyzval EU v souvislosti s „uprchlickou krizí“, aby „přijala všechny, dobré i zlé“.

Jeho nejvlivnějším mluvčím se stala mezinárodní tisková agentura Reuters, která jeho obvinění okamžitě rozeslala do celého světa a postarala se o „správné“ pochopení souvislostí. Agentura Reuters to přímo spojila s Giorgií Meloniovou a jejím chystaným sestavením vlády, a aby bylo i tomu poslednímu jasné, o co jde, byla Meloniová ve zprávě agentury Reuters označena za „extrémní pravici“. Globalistická elitní média tímto způsobem Meloniovou plošně diskreditují, což odpovídá jazykovému pravidlu radikální levice. „Krajní pravice“ označuje násilnou extremistickou pravici. Jak daleko je to od Giorgie Meloniové a jejích Fratelli d’Italia, kteří jsou srovnatelní s AfD v Německu a FPÖ v Rakousku a tvoří v Evropském parlamentu společnou skupinu s polskou PiS a českou ODS, k níž patřili i britští konzervativci, než odešli, není třeba zvlášť vysvětlovat.

František se včera na jednom místě odchýlil od připraveného textu.

Papež František na kolizním kurzu

Tento příklad ukazuje, jak je mezinárodní veřejné mínění „naváděno“ proti Meloniové – a papež František je (opět) předním aktérem, který na této strategii pracuje. František se včera pustil do otevřeného střetu s příští italskou vládou, která ještě ani není v úřadu. Žádný odklad, žádná ochota mluvit, žádná otevřenost. Již nyní staví kolem Vatikánu zdi, vyhýbá se jinak vychvalovanému dialogu a bude si dávat pozor, aby nikomu z představitelů nové vlády neposkytl nic, co by se dalo vykládat jako vstřícnost. Tímto způsobem František znemožňuje jakoukoli spolupráci a brání tomu, aby se řešily a prosazovaly nezbytné sociálně-politické korekce v ústředních oblastech rodiny, práva na život a natality, které by byly myslitelné s novou většinou.

František učinil z podpory některých základních kamenů globalistické agendy hlavní bod svého pontifikátu. Podpora neomezeného „práva na migraci“ je na papežově seznamu stejně vysoko jako nekritické prosazování opatření Corony, legitimizace narativu o klimatických změnách způsobených člověkem a prosazování náboženského relativismu zrovnoprávněním všech náboženství a vyznánFrantišek se při včerejší kanonizaci na Svatopetrském náměstí odchýlil od připraveného textu své homilie a řekl:

Vyloučení migrantů je skandální. Vyloučení migrantů je skutečně trestné. Způsobuje, že nám umírají před očima. Proto je dnes Středozemní moře největším hřbitovem na světě. Vyloučení migrantů je nechutné a hříšné. Neotevřít dveře potřebným je trestné.“ Migranti, kteří budou posláni zpět, budou umístěni do „koncentračních táborů, kde budou vykořisťováni a bude s nimi zacházeno jako s otroky“.

Verze, kterou následně zveřejnil Svatý stolec, zní takto:

„A dnes chci myslet na migranty. Vyloučení migrantů je skandální! Vyloučení migrantů je skutečně zločinné, způsobuje, že umírají dříve než my. A tak dnes máme největší hřbitov na světě, středomořský hřbitov. Vyloučení migrantů je odporné, je hříšné, je zločinné neotevřít dveře těm, kteří to potřebují. „Ne, nevylučujeme je, jen je posíláme pryč“: do táborů, kde jsou vykořisťováni a prodáváni jako otroci. Bratři a sestry, dnes myslíme na naše migranty, na ty, kteří umírají. A ty, kteří mohou přijít, přijímáme jako bratry, nebo je využíváme? Otázku nechávám otevřenou.“

František se nemusel zmiňovat o Giorgii Meloniové, její koalici ani o jejím volebním programu, protože o to se postaral mainstream, například agentura Reuters.


Katholisches  -Text: Giuseppe Nardi