Ve světle Fatimy

Roberto de Mattei, Rorate Caeli – 2. ledna 2021

Následuje text z video přednášky profesora De Mattei z Nadace Lepanto s přáním všeho nejlepšího všem čtenářům Rorate Caeli pro nadcházející rok 2021, ve světle naší Paní z Fatimy: „Světlo Fatimy, Světlo bez stínů, Neposkvrněné světlo, Světlo úsvitu vznikající: prosíme Tě, osvětli naše kroky v temnotě noci!

 (Video v italštině najdete zde: Il 2021 alla luce del messaggio di Fatima e della retta ragione – prof. Roberto de Mattei – YouTube a Rorate současně zveřejní anglické video z této vynikající přednášky).

 2021 ve světle fatimského poselství a správného smýšlení

 Co se skutečně stalo v roce 2020, dramatickém roce, který právě skončil? A co nás čeká v roce 2021? Jaké jsou vyhlídky na další dobu?

Panoráma, které máme před sebou, je mlhavé, těžko prozkoumatelné, ale pokusím se to udělat z pohledu nejvyšších principů a největších jistot, ve světle, podle kterého je třeba posoudit historii světa.

Mezi těmito velkými jistotami je ještě jedna, která nám může pomoci najít cestu v současnosti i budoucnosti: Poselství Panny Marie z Fatimy v roce 1917.

Dobře víme, že Boží zjevení skončilo smrtí posledního apoštola a nelze k němu nic přidat. Fatimské poselství nepatří do dědictví zjevené víry. Je však také pravda, že mezi soukromými zjeveními se některá týkají duchovní dokonalosti jednotlivých duší, jiná mají na druhé straně sociální dosah, protože jsou určena pro celé lidstvo.

Fatimské poselství je soukromým zjevením určeným nejen pro duchovní blaho tří malých pasáčků, kteří je přijali, ale pro celý lidský rod. A mezi všemi soukromými zjeveními minulého století nemělo žádné takové uznání církví jako Fatima. V průběhu století sedm papežů, od Pia XII. po papeže Františka uznalo a poctilo Pannu Marii z Fatimy, i když žádný zcela nesplnil její požadavky.

 V roce 2000 církev oficiálně odhalila takzvané třetí fatimské tajemství, poslední část poselství třem malým pastýřům. Nenaplněné proroctví musíme mít vždy na paměti [1].

Vyhlídka popsaná Fatimským poselstvím je tragická. První tragédií, kterou Panna Maria představí dětem, je strašná vize pekla, kam padají duše nekajícných hříšníků.

 Druhou tragédii představují sama slova Panny Marie: „Bůh se chystá potrestat svět za jeho zločiny válkou, hladomorem a pronásledováním církve a Svatého otce.“ „Pokud se svět neobrátí, Rusko rozšíří své bludy po celém světě a způsobí války a pronásledování církve. Dobří budou umučeni, Svatý otec bude mít mnoho utrpení, různé národy budou zničeny.

Třetí část tragédie ukazuje papeže a s ním: „Biskupové, kněží, a věřící stoupající na strmou horu, na jejímž vrcholu byl velký kříž z drsných kmenů jako korkový strom s kůrou; předtím, než tam došel, Svatý otec prošel přerušovanou chůzí velkým městem napůl v troskách, třásl se, postižený bolestí a zármutkem, modlil se za duše mrtvých, které na své cestě potkal; když dosáhl vrcholu hory, byl na kolenou u paty velkého kříže zabit skupinou vojáků, kteří na něj vystřelili kulky a šípy, a stejným způsobem tam zahynuli jeden po druhém další biskupové, kněží, muži a ženy, řeholníci a různí laici různého postavení. Pod dvěma rameny kříže byli dva andělé, každý s křišťálovou kropenkou v ruce, do které sbírali krev mučedníků a pokropili duše, které směřovaly k Bohu.“

Krátká věta Panny Marie však osvětluje tento tragický scénář s velkou nadějí: „Ale nakonec moje Neposkvrněné Srdce zvítězí. Svatý otec mi zasvětí Rusko, to se obrátí a svět bude prožívat období míru.

Vítězství Neposkvrněného Srdce Panny Marie je ohlášeno jako jisté a bezpodmínečné: v každém případě se to stane. Kázání předcházející triumfu je na druhé straně podmíněné: stane se to pouze tehdy, pokud se lidstvo neobrátí. Tato podmíněná povaha nám brání mluvit s naprostou jistotou, ale rostoucí odpadlictví lidstva v posledních letech naznačuje takřka nezvratnost historického procesu, který vede nejprve k velkému trestu a poté k triumfu Neposkvrněného Srdce Panny Marie.

 Pravidla rozumu

Fatimské poselství vyžaduje naši víru, ale víra je založena na rozumu a rozum má několik základních pravidel, kterými se musíme řídit.

 Otec Réginald Garrigou-Lagrange učí, že vláda moudrosti „vysvětluje nižší prostřednictvím vyššího“, „podle charakteru příčin, které vedou k hlavní příčině a konečnému účelu vesmíru, k Bohu, hlavní bytosti, Prime Intelligence a nejvyššímu dobru.“ [2]

Kromě toho v kognitivním procesu nesmí být jistota, která vylučuje jakékoli pochybnosti, zaměňována s názorem, který připouští možnost chyby, nebo s hypotézou, která vyžaduje ověření, aby se stala danou tezí.

Úvaha, kterou člověk musí dodržet, aby přeměnila hypotézu na jistotu, se nazývá demonstrace. Každá demonstrace je založena na principu neodporování, který tvoří základ logiky. Sofismus nebo paralogismus, falešné uvažování, založené na logických chybách a v konečné analýze na porušení principu nerozpornosti, se staví proti pravdivému uvažování založenému na logice. Není však možné zachovat logiku bez pomoci milosti, která osvětluje inteligenci člověka a posiluje jeho vůli. Duchovní život pomáhá racionální činnosti člověka.

Špatné používání rozumu vede k nadřazenosti představivosti, což je forma poznání, která nezachovává logické kroky, ale je často vedena emocionálním stavem. Důvod je nahrazen fantazií a demonstrace vyprávěním. Aby vysvětlil význam termínu phantasia, Aristoteles poukazuje na jeho odvození od světla (pháos). [3] Stejně jako světelný stimul generuje vizuální vjemy, tak mysl vytváří vnitřně „fantasie“ (phantásmata) nebo obrazy, které ne vždy odpovídají realitě. Každý obraz, který působí na naši mysl, proto musí být ověřen světlem rozumu, což je nejvyšší schopnost duše.

 Jistoty a názory

V roce 2020 vše začalo v lednu zprávami o epidemii, která měla epicentrum v Číně, ve městě Wuhan. Globalizace nejen usnadnila šíření viru, ale také šíření všech zpráv, které se toho týkaly, v reálném čase, a to takovým způsobem, že se na něj příliš soustředila pozornost.

11. března Světová zdravotnická organizace, která událost zpočátku minimalizovala, charakterizovala ji později jako pandemii „koronaviru“, poté označenou jako Covid 19. Nikdo z nás s jistotou neví, do jaké míry jsou statistická data komunikovaná WHO a všemi světovými vládami spolehlivá buď vadou nebo přebytkem; nikdo s jistotou nezná skutečný přínos opatření přijatých k omezení pandemie, jako je maska či karanténa; nikdo není schopen s jistotou hovořit o účinnosti vakcín slavnostně nabízených světu 27. prosince 2020. Pokud jde o tyto poslední body, každý z nás může mít své názory a předkládat hypotézy, ale nikdo není schopen transformovat tyto hypotézy do jistot.

 Ve skutečnosti je třeba vzít v úvahu určité důkazy. První, ekonomické a sociální povahy, se projevily v průběhu roku 2020, kdy došlo k selhání mnoha malých podniků, závažné ztrátě příjmů ve středních třídách, nezaměstnanosti a chudobě, zatímco národní státy se zdají být neschopné reagovat na hospodářskou krizi z veřejných fondů. Důsledky psychologické povahy způsobené pandemií se objevují jako ještě vážnější, způsobené především atmosférou poplachu a strachu vyvolávanou po celém světě. Strach z viru způsobil ve společnosti vyrůstající z popření smrti a uctívání zdraví a bohatství, úzkost, deprese a dokonce i řadu sebevražd. Západ, který za sedmdesát let nezažil válku, se ocitl bezbranný před tím, co definoval francouzský prezident Macron jako „válku proti neviditelnému nepříteli“. [4]

 Zdá se, že ještě závažnější než strach je ztráta důvěry v našeho souseda, zejména v tomto případě kvůli nesnášenlivosti vůči často matoucím a iracionálním omezujícím opatřením uloženým vládami. V některých zemích tato opatření otřásla základy soudního systému, pokud jde o vztah mezi nouzovými a individuálními svobodami, zejména pak ve vztahu k náboženské svobodě. [5]

Kromě toho se politická třída spoléhala na to, že odborníci na zdravotní péči vymýtí pandemii, ale mezi vědci se brzy projevil hluboký rozpor. Zdá se, že se za vším odehrává nejasný boj mezi velkými farmaceutickými společnostmi, pro které je existence farmakologické závislosti populace jistě výhodná. [6] Vedle ekonomických zájmů těchto společností existují i závažné finanční otázky, protože farmaceutický průmysl vyžaduje prostředky pro výzkum a komercializaci svých produktů. Výroba očkovacích látek zahrnuje konkurenci v národních státech, která je připravena s ní bojovat, žádné překvapení není vyloučeno. [7]

 V důsledku toho se rozpadá důvěra občanů ve své vlády a politickou třídu, ale také ve vědecké a lékařské profese. Nedůvěra roste i vůči lidem, kteří jsou nám blízcí, o kterých jsme si včera mysleli, že si jich velmi vážíme, a nyní si jich vážíme stále méně, protože jejich názor je odlišný od našeho.

Pokud bychom z těchto událostí obviňovali pandemii, dopouštěli bychom se omylu záměny příčiny s následky, což je jeden z typických paralogismů, které Aristoteles kritizoval ve svých Sophistical vyvrácení[8] Například: existence „zdravotnické diktatury“ nebo hospodářské krize po pandemii nepředstavuje důkaz, že pandemie byla vyvolána nebo řešena za účelem vytvoření zdravotní diktatury nebo hospodářské krize.

 Přírodní virus, nebo produkt laboratoře?

Kromě rozmanitosti názorů na politická a zdravotní opatření se objevila řada hypotéz o původu a povaze viru – stále zahalená tajemstvím. Pro většinu vědců je virus zvířecího původu, způsobený podle evolučních teorií „přeléváním“ z netopýrů na člověka. Přelévání. Evoluce pandemií [9] je název článku, který v roce 2012 napsal americký vědecký vydavatel David Quammen, který v té době předem varoval před možnou nebezpečnou pandemií koronavirů na základě údajů, které shromáždil během svých studií.

Existuje však druhá hypotéza, kterou nikdo nedokázal vyloučit: možnost syntetického původu pandemie. Ve Wu-chanu ve skutečnosti existuje Národní laboratoř biologické bezpečnosti, kde se provádí civilní i vojenský výzkum virů pro člověka potenciálně patogenních. Koronavirus mohl uniknout z této laboratoře náhodou – jako „nebezpečná událost“ – nebo to mohl být nástroj úmyslného aktu biologické války.

Hypotézu o úniku viru z Wuhanské laboratoře přednesl v Itálii 25. ledna 2020 novinář Paolo Liguori [10] a v USA v únoru Steven Mosher, prezident Institutu pro výzkum obyvatelstva. [11] Také Francouz Luc Montagnier, nositel Nobelovy cena za medicínu, v rozhovoru ze dne 17. dubna [12] zastával tezi o umělém původ viru, zatímco 3. května 2020, v rozhovoru pro ABC News, americký ministr zahraničí Mike Pompeo uvedl, že „pozoruhodné množství důkazů naznačuje původ Sars-CoV2 z Wuhanské laboratoře.“[13] Tuto hypotézu rozvinul italský výzkumník Joseph Tritto ve studijním dokumentu China Covid 19. Chiméra, která změnila svět. [14]

Spolu s hypotézou o náhodném úniku z Wuhanské laboratoře existuje ještě druhá, kde by virus mohl být produktem čínského bioterorismu. Výzkumná pracovnice z hongkonské univerzity Li-Meng-Yan [15], která uprchla do Spojených států v dubnu 2020, na základě svých studií potvrdila, že Covid 19 nepochází z přírody, ale je biologickou zbraní záměrně vytvořenou k zabíjení. Indický úředník Sharad S. Chauhan je autorem knihy s názvem COVID-19 – Oportunistický bioterorismus? Virus z Číny nastaven na změnu světových dějin[16], kde se uvádí, že virus připravilaČína s cílem změnit svět k vlastnímu prospěchu.

V tomto ohledu musíme vzít v úvahu, že v roce 1999 vyšla kniha dvou čínských úředníků Qiao Lian e Wang Xiangsui s názvem Neomezená válka, ve které autoři tvrdí, že Čína by v sebeobraně neměla váhat s použitím všech nástrojů, které má k dispozici, včetně biologických zbraní. A laboratoř Wuhan je určitě důležitým nástrojem k výrobě těchto zbraní.

Pojem „neomezená válka“ nám připomíná „asymetrickou válku“: konflikt, při kterém je jedna ze stran nucena bránit se před neidentifikovatelným nepřítelem, který používá nekonvenční zbraně. Využívání biotechnologií, informatiky a umělé inteligence je součástí čínské vojenské strategie a je typickým příkladem asymetrické války.

Mezinárodní smlouva (Úmluva o biologických zbraních: BTWC), podepsaná 12. dubna 1972, která vstoupila v platnost 26. března 1975, zakazuje experimentování a výrobu biologických zbraní. Ratifikovaly ji všechny státy Evropské unie, USA, Austrálie a Japonsko, ale nikoliv Čína. Sovětský svaz tuto smlouvu dodržoval, ale to nebránilo zahájení Biopreparatu v 70. letech, což je program vojenského výzkumu v biologickém a bakteriologickém sektoru. Na začátku 90. let byla struktura oficiálně demontována, ale zdá se, že Rusko zdědilo většinu biologických zbraní vyvinutých během studené války.

Biologická válka je strategické odvětví, které přináší mnoho výhod: je to válka, která má škodlivý nebo smrtelný účinek na věci a lidi a její skutečný původ je obtížné identifikovat, takže ji lze vést skrytým způsobem; tato válka navíc kvůli své skryté povaze napadá nejen těla, ale i morálku obyvatel, kteří za škodu neviní ty, kteří krizi způsobili, ale ty, kteří se ve svých vlastních zemích snaží s tím vyrovnat. Během studené války byl mezinárodní mír zaručen „rovnováhou teroru“ mezi Ruskem a Spojenými státy; obě strany si byly vědomy toho, že použití jaderných zbraní by vyvolalo okamžitou a ničivou reakci druhé supervelmoci. Odstrašení není možné, pokud jsou jaderné zbraně nahrazeny biologickými, které svou podstatou jsou vhodné ke skrytému použití.

Čína je rozvíjející se mocností, ale to, co má včerejší Rusko a dnešní Čína společné, je ideologický systém, který označil papež Pius XI. ve své encyklice Divini Redemptoris z března 1937 [17] jako realitu prolhané a skutečně zvrácené povahy. Ve Fatimě Panna Maria oznámila, že Rusko bude šířit své bludy. Těmito bludy jsou bludy komunismu, které se mohou šířit daleko za ruské hranice, zejména po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991. Čína, stejně jako jiné země, rozvíjí biologický výzkum v civilní i vojenské oblasti. Je pravděpodobné, že koronavirus unikl z wuhanské laboratoře, ať už k tomu došlo jako k aktu biologické války, nebo náhodně, během programu bojového cvičení. Ale tato pravděpodobnost nemění hypotézu na jistotu, dokud nebude předložen jistý důkaz.

Prozatím je jedinou absolutní jistotou, že otřesy způsobené pandemií podkopávají proces globalizace, ke kterému došlo za posledních třicet let, založený právě na roli Číny, která dala svou pracovní sílu na Západ, zatímco Západ otevřel široký trh pro výrobky vyrobené v Číně[18] Podle nejnovějších analýz Čína překoná Spojené státy do roku 2028, tedy o pět let dříve, než se původně odhadovalo, a stane se největší ekonomickou velmocí. Zrychlení nastalo po pandemii, ale pouhé obvinění Číny na principu post hoc propter hoc by bylo znásilněním logiky. [19] Nebudeme se však mýlit, pokud zpětně srovnáme vše, co se stalo v roce 2020, s věčným plánům Božské prozřetelnosti.

 Pravdivá a nepravdivá spiknutí

 Existuje ještě další hypotéza, která se šíří ponejvíce na internetu: ta, že západní finanční oligarchie vytvořila pandemii a kontrolovala její šíření, s cílem podrobit lidstvo jediné vládě. Pokud by to byla pravda, koronavirus by neměl svůj původ v čínských ale v západních laboratořích. Tezi o americkém bakteriologickém útoku předložila jako první čínská vláda, která prostřednictvím mluvčího ministra zahraničí obvinila USA z toho, že přivedli původce patogenu do Číny během mezinárodních vojenských her, konaných 18. – 27. října ve Wu-chanu v roce 2019 [20].

 Italský neomarxistický intelektuál Diego Fusaro, který má značný vliv v konzervativních kruzích, již 26. února 2020 v RadioRadio obvinil Západ a potvrdil, že hypotéza „která představuje maximální soudržnost, je, že nějakým způsobem existuje longa manus Spojených států.“ Pro Fusara je globalistická ideologie ideologickou nadstavbou kapitalistické struktury, která se mění v jediný globální trh bez hranic. Zaměřuje se na vytvoření nového antropologického modelu: jedinec bez identity, čistý produkt strategií manipulace.

Tento totalitní a svobodu ničící plán se pro některé katolíky shoduje s panováním Antikrista. Tyto myšlenky, které kolují ve sféře blogů, se zdají pro mnohé svůdné, ale jsou vyjádřeny více ve formě „vyprávění“ než argumentů. To, co je činí klamnými, není konspirační teorie, která je jejich základem, ale presumpce ustavení teorie pomocí argumentů pouze nepřímé povahy, z velké části nekonzistentní. Například skutečnost, že Bill Gates předpověděl pandemii a široce investoval do vakcín, ukazuje jeho schopnost predikce a instinkt v obchodních záležitostech, ale nedokazuje, že virus vytvořil. Kromě toho obviňování pandemie z temných zájmů superkapitalismu odpovídá potvrzování nadřazenosti ekonomických zájmů ve světovém dění, převrácení principu otce Garrigou-Lagrange, kdy potřebujeme „srovnatpodřízeného s nadřízeným“, a ne naopak. Ti, kdo tyto teze podporují, pak často používají „bleskový sofismus“, který spočívá v uchýlení se k obecným frázím a přísným soudům, které nesvědčí o moudrých, ale působí dojmem nevzdělaných.[21]

Kontrarevoluční myšlení 19. a 20. století vždy potvrzovalo existenci historického, anti-křesťanského spiknutí. [22] Jednoduchá dynamika lidských vášní a omylů ve skutečnosti nestačí k vysvětlení revolučního procesu, který po staletí útočí na církev a křesťanskou civilizaci, která z ní byla vygenerována. Plinio Corrêa de Oliveira s velkou logikou a jasností píše: „Produkovat takový soudržný proces s takovou kontinuitou, jako je revoluce prostřednictvím tisíců peripetií celých století, plná překvapení a neúspěchů všeho druhu, se nám zdá nemožné bez akce po sobě jdoucích generací inteligentně nadaných spiklenců mimořádných sil. Myslet si, že revoluce dosáhla stavu, ve kterém je nyní bez takové akce, se rovná připustit, že stovky abecedních písmen vyhozených z okna se mohou samy spontánně uspořádat způsobem, který vytvoří literární dílo, například Hymnus na Satana od Carducciho.” [23]

Identifikace tajných sil, které hýbou revolucí, vyžaduje přesnou dokumentaci, hloubkové studium a v konečné analýze velkou rovnováhu.

Pokud tyto teorie nejsou opodstatněné, vyvstává podezření, že jsou šířeny samotnými revolučními agenty, aby diskvalifikovali jakoukoli kritiku tajných sil, které hýbou revolucí. Nejlepším možným způsobem, jak diskreditovat tezi protikřesťanského spiknutí, je ve skutečnosti představa fantazijních spiknutí, jež se protiví absurditě. Je to docela podobné tomu, co se děje se soukromými zjeveními. Nejlepší způsob pro démona, jak vyvrátit autentické Boží zprávy, je znásobit falešná zjevení, aby znevažoval a zesměšňoval ta pravá.

 „Okna příležitostí“

Poměrně odlišným a naprosto rozumným argumentem je tvrzení, že revoluční síly viděly v pandemii „okno příležitosti“.

 Roberto de Mattei, Rorate Caeli – 2. ledna 2021

Koncept „okna příležitosti“ se zmiňuje o teologii dějin, podle níž je Bůh příčinou všeho dobrého ve vesmíru, a když dopouští zlo, činí tak proto, aby umožnil čerpat z něj větší dobro. Bůh je vždy vítězem dějin a démon je vždy poražen. Ďábelská strategie, na rozdíl od božské, spočívá v tom, že se musí neustále snažit dělat špatné věci a kazit všechno dobré ve vesmíru, který stvořil Bůh, autor. Existuje tedy „okno božské příležitosti“, které spočívá v čerpání dobra ze zla, a „okno ďábelské příležitosti“, které spočívá v čerpání zla z dobra.

Týká se to také případu koronaviru, který se Revoluce snaží použít jako „příležitost“ k nastolení nejistoty. Toto je základní teze dvou současných levicových exponentů kultury: slovinského sociologa Slavoja Žižekeho a francouzského filozofa Edgara Morina.

Žižek ve své knize Virus. Katastrofa a solidarita tvrdí, že pro komunistickou revoluci je v tuto chvíli „vše možné v jakémkoli směru, od nejlepšího k nejhoršímu“ [24], zatímco Morin ve své knize Přepínání cest. 15 poučení z koronaviru[25] potvrzuje, že „post-koronavirus může být buď apokalyptický, nebo nositelem naděje.“Virus je pro oba nečekanou událostí, kterou je třeba zneužít jako příležitost. Je to to, co revoluce dělá, a to opětovným spuštěním například teorie „velkého resetu“, rovnostářské eliminace, z níž by měl vzniknout nový utopický svět.

Německý ekonom Klaus Schwab, zakladatel Světového ekonomického fóra, pojmenovaného také jako „Davos Forum“, hovořil 3. června 2020 o „velké příležitosti velkého resetu“. Od loňského roku byl ve Vatikánu na 14. května 2020 naplánován Globální pakt o vzdělávání, což je událost založená na myšlence ekologického a globalistického „velkého resetu“. Tato událost se neuskutečnila, ale byla přeskočena právě kvůli pandemii.

Ať je původ viru jakýkoli, je jisté, že revoluční síly se snaží situaci zmanipulovat ve svůj prospěch. V nich jsou pravděpodobně různé linie, protože revoluční tábor je sám o sobě rozdělen. Konečným cílem revoluce však není „nový světový řád“, ale organizovaný chaos. Revoluce si klade za cíl zrušit dílo stvoření a vykoupení a vytvořit tak sociální vládu démona, peklo na zemi, které předznamenává věčnost, stejně jako sociální vláda Krista, křesťanská civilizace, předznamenává Nebeské království. V tomto smyslu má revoluce svou podstatu v nepořádku, zatímco křesťanská civilizace je řád par excellence.

Slovo pandemie, které pochází z řeckého πάνδημος (pándēmos), „to, co zajímá všechny lidi“, je blízké slovu pandemonium, „všichni démoni“, které je tvořeno řeckými výrazy pân (vše) a daimónion (démon). Termín pandæmonium vytvoři anglický básník John Milton ve své knize Ztracený ráj [27], aby identifikoval palác postavený Satanem v pekle. Pandemonium je synonymem pro chaos a ďábelský chaos se samozřejmě jeví jako základní téma pandemie.

 Ztracená příležitost

Potřebovali bychom tedy postavit se proti „velkému resetu“ revolucionářů naopak „velkým resetem“ založeným na návratu řádu, nikoli na nastolení nepořádku. [28] Bohužel muži, kteří vládnou v Církvi, neviděli „okno příležitosti“, kterým pro ně koronavirus mohl být.

 Co by měly orgány v Církvi a všichni katolíci udělat, když čelí pandemii, jako je ta, která útočí?

Církev by v první řadě měla hovořit o smrti, hříchu, Božím soudu a v konečném důsledku o volbě, kterou nám předkládá Fatimské poselství, mezi obrácením a trestem, individuálním a kolektivním.

Není tedy žádným překvapením, pokud současná společnost, která nedokáže dát smysl životu, upadne do úzkosti tváří v tvář nemocem a smrti. Na druhou stranu nás překvapuje ticho těch, kteří by měli mít k dispozici všechny zbraně, které mohou porazit ne smrt, ale úzkost, která ji obklopuje. Měli by si pamatovat, že smrt a všechna zla lidstva mají svůj původ v hříchu; že veřejný hřích je závažnější než ten individuální, a že Bůh trestá společenské hříchy ranami nemocí, válek, hladomoru a přírodních katastrof.

Původní hřích ve společnosti ve skutečnosti neexistuje, ale existuje kolektivní hřích lidí, kteří jsou jeho součástí. A Bůh trestá nebo odměňuje jednotlivé lidi v životě i v posmrtném životě, ale společnosti trestá a odměňuje v pozemském horizontu, vzhledem k tomu, že společnosti nemají na rozdíl od lidí věčný život. Pokud svět nebude činit pokání a především pokud budou lidé v Církvi mlčet, budou tresty, které jsou na začátku udělovány mírným způsobem, předurčeny k tomu, aby se stále více stupňovaly, dokud nedojde k zničení celých národů, jak to Panna Maria oznámila ve Fatimě.

A Fatima není apokalyptickým vyprávěním o lidském původu, ale božským oznámením uznaným církví.

 The End Times

V těchto prvních dnech roku 2021 je horizont stále zahalen tajemstvím, ale závažnost náboženské, politické a sociální situace nás vede k přesvědčení, že prožíváme éru posledních časů, o nichž mluvil sv. Ludvík Maria Grignion di Montfort a další svatí. Ne poslední dny před příchodem Antikrista, ale ty, které předcházejí vítězství Neposkvrněného Srdce Panny Marie. [29]

Fatimské proroctví nás ujišťuje, že nežijeme ve věku Antikrista, protože Rusko bude obráceno a světu bude poskytnuto období míru. Nevíme, jak dlouho toto mírové období potrvá, ale máme jistotu, že mír, který představuje klid přirozeného a křesťanského řádu, patří naší budoucnosti. Svatý Pius X., který prožil strašlivou krizi modernismu, se obával, že zvrácenost mysli v jeho dobách byla „počátkem zla, vyhrazeného pro poslední dny“ a že snad „Syn zatracení, o kterém mluví apoštol“, již je na světě (II. Tes. II, 3)“. [30]

Tato slova napsal ve své první encyklice, E supremi apostolatus cathedra 4. října 1903, kdy se Panna Maria ve Fatimě ještě neobjevila. Nemůžeme však ignorovat Fatimský příslib, který se netýká Antikrista a konce světa, ale triumfu Jejího Neposkvrněného Srdce a znovuzrození křesťanské civilizace.

Mezi příchodem Antikrista a příchodem Neposkvrněného Srdce Panny Marie je podstatný rozdíl. Panství Antikrista bude nejvyšším vyjádřením zla v historii. V ten den bude vládnout Satan nad světem a říše zla se rozšíří natolik, že nebude možné skrýváním se uniknout radikální volbě pro, nebo proti Ježíši Kristu. Samotný Kristus na vrcholu pronásledování porazí Antikrista a ve své Parusii se objeví vítězně (Apok. 6,11).

Naopak, triumf Neposkvrněného Srdce Panny Marie je výsledkem historického procesu, na jehož konci budou zničeny různé národy, ale Rusko a další národy budou obráceny ke skutečné katolické víře; toto obrácení bude ve všem mnohem působivější, protože Rusko je národem, který byl ovládán komunismem a dodnes žije pod podvodem pravoslavného náboženství. Naše Paní odhalila sestře Lucii, že první a druhá světová válka byly součástí tohoto procesu, který před dosažením epilogu prošel novými křečemi.

Rozdíl je také mezi trestem pekla, který Panna Maria ukazuje v první části fatimského poselství, a trestem národů, který se objevuje ve druhé a třetí části téhož poselství. Trest duší v okamžiku smrti je okamžitý a je na věčnost. Národy však nejsou věčné a jejich tresty se odehrávají v historii po řadě událostí, které Panna Maria přesně naznačuje: válka, hladomor, pronásledování proti církvi a proti papeži. Některé z těchto událostí mohou být přírodními katastrofami, které Bůh dopouští prostřednictvím svých andělů, provádějících jeho plány v historii, ale jiné události si přejí lidé, kteří vlastníma rukama působí své vlastní sebezničení.

Revoluce se kousek po kousku blíží svému konečnému cíli a ničí samu sebe. Ve skutečnosti, pokud je pravda, že „čím blíže jste k příčině, tím více účinků zažijete“ [31], platí to i v opačném případě. Pokud na počátku revoluce existuje vůle ničit, počáteční popud je předurčen k odeznění, kousek po kousku, jak zničení přichází se svými konečnými důsledky; také proto, že zlo, které je strádáním bytí, nemůže dosáhnout zániku bytí, z něhož čerpá svou vlastní existenci.

Drama zla je toto: nemůže zničit poslední pozůstatky dobra, které přežijí. Jeho dynamika je předurčena k tomu, aby narazila na to, co zůstává pevné při zkapalňování, které produkuje. Poslední krok procesu autorozpadu, který dnes narušuje skálu, na níž je založena církev, je proto určen k tomu, aby viděl smrt revoluce a vyklíčení protikladného principu života: itinerář obnovy Víry a morálky, Pravdy a sociálního řádu, kterému odpovídá. Tímto principem je katolická kontrarevoluce.

Čas vzpoury“

Revoluce má jediný původ a režii, ale když dosáhne konce svého itineráře, má tendenci být chaoticky zubatá. Chaos je konec, ale je to také konec revoluce. V důsledku principu heterogeneze účelu každá revoluce v historii obrátila v opak projekty svých architektů. Dokonce i projekt Světové republiky a „nového světového řádu“ se mění ve scénáři planetárního chaosu, který vidíme jasně před očima. Protesty a sociální střety se šíří a projevy neposlušnosti vůči všem autoritám se v perspektivě globálních nepořádků množí.

V noci 14. července 1789 se král Ludvík XVI. od vévody La Rochefoucaulda-Liancourta dozvěděl, že Bastila padla. Zeptal se: „Je to vzpoura?“ „Ne, otče, je to revoluce,“ odpověděl vévoda. [32] Rozdíl mezi vzpourou a revolu