Jubilejní rok komunismu

                                                                                    18. 1. 2021

7. ledna byl na osmém sjezdu strany, prvním za posledních pět let, zvolen severokorejský vůdce Kim Čong-un generálním tajemníkem Dělnické strany. Role korejského komunistického diktátora byla proto oficiálně znovu potvrzena. Dělnická strana je ve skutečnosti přímým dědicem Korejské komunistické strany založené v květnu 1921, tři měsíce po založení Italské komunistické strany, jejíž sté výročí bude slavit za pár dní a které se konalo v Livornu 21. ledna 1921. Roku 2021 si rovněž připomeneme třicáté výročí samovolného rozpuštění Sovětského svazu. Po pádu berlínské zdi jsme byli svědky zkapalnění komunistického byrokratického aparátu v Rusku.

Konec sovětského režimu však neznamenal konec komunismu, ale naopak konec antikomunismu, který si namlouval, že po pádu berlínské zdi a Sovětského svazu komunismus zmizí z historie. Tak tomu nebylo. Komunismus prošel proměnou, ale jeho doktrinální jádro, dialektický materialismus, nadále dominuje na celém světě. Západ je dnes ponořen do materialistické a relativistické životní filozofie. To nelze popřít. A jak bychom mohli popřít, že Západ je stále veden vládnoucí a intelektuální třídou komunistického původu? Na východě je Korea Kim Čong-una v dlouhodobém područí Čínské lidové republiky, kde vládne diktátor X I Jinping, který neustále obhajuje doktrínu a praxi komunismu. V Číně existuje povinnost studovat Marxe, Lenina, Maa a stejné smýšlení X I Jinpinga, pokud nechcete přijít o práci a zmizet v koncentračních táborech, přeplněných více než kdy jindy otroky, kteří svou prací udržují při životě čínskou ekonomiku.

X I Jinping řekl, že náboženství je neslučitelné s marxistickou „vírou“ a sebe a čínskou komunistickou stranu prezentoval jako „neoblomné marxistické ateisty“. V roce 2020 vyšla důležitá kniha francouzské odbornice Alice Ekmanové s názvem Rouge vif, která zcela popírá teorie těch, kteří si myslí, že Čína již není komunistickou. Čína je komunistická a je na cestě stát se první supervelmocí na světě.

Severní Korea je prodloužená ruka Číny. Její šéf Kim Čong na posledním sjezdu komunistické strany zopakoval, že největším nepřítelem Koreje jsou Spojené státy, a nařídil vývoj pozemních a podmořských jaderných střel, protože jeho země musí posílit své vojenské schopnosti proti Spojeným státům. Čína Xi Jinpinga si myslí a dělá totéž a přidává k jaderným zbraním počítačové a biologické zbraně, na kterých neúnavně pracuje ve svých laboratořích.

Čínská komunistická strana byla založena rovněž v roce 1921, stejně jako ta korejská a italská. Všechny jsou součástí stejné ideologické rodiny, která se staví zásadně proti principům a ideálům křesťanské civilizace. Sto let komunismu ve světě je období boje, který nadále definitivně dobývá Západ i v tomto roce 2021, v roce, kdy se velký nepřítel, Spojené státy, noří do rostoucího a stále více znepokojujícího chaosu.

Pramen: Radio Roma Libera, Roberto de Mattei