Zapřisáhlá ateistka

(Řím) Ekonomka Mariana Mazzucato, zapřísáhlá ateistka a levicová aktivistka podporující potraty, byla jmenována řádnou členkou Papežské akademie pro život, kterou založil papež Jan Pavel II. za účelem boje proti kultuře smrti. Další krok ve sbližování s globalistickým establishmentem?

Italsko-americká ekonomka Mariana Mazzucato, předsedkyně Rady pro ekonomiku zdraví pro všechny Světové zdravotnické organizace (WHO) a bývalá členka Rady pro globální agendu v oblasti inovační ekonomiky Světového ekonomického fóra (WEF), ateistka a aktivistka za potraty, byla jmenována členkou Papežské akademie pro život.

Mazzucato byla v letech 2015 až 2016, kdy Labouristickou stranu Spojeného království vedli Jeremy Corbyn a John McDonnell, členem jejího ekonomického poradního výboru.

Jen před několika měsíci Mazzucato sdílela na Twitteru video moderátorky radikálně levicového televizního pořadu Young Turks Anahit Misak Kasparian, která polemizovala s křesťany poté, co Nejvyšší soud USA objasnil, že neexistuje „právo na potrat“. Mazzucato video pochválila: „Jak krásné! Všechno. Každé slovo“.

Proměna akademie založené Janem Pavlem II. je jedním z největších skandálů současného pontifikátu. Začalo to v roce 2016, kdy papež František propustil všechny tehdejší členy akademie a zrušil práci svého předchůdce, aby provedl reorganizaci, kterou pověřil kuriálního arcibiskupa Vincenza Pagliu z komunity Sant’Egidio. Paglia proměnil prestižní Akademii na obranu života v průkopníka kultury smrti.

V červnu 2022 reagovala Papežská akademie pro život na stoleté rozhodnutí Nejvyššího soudu USA s odpovídající zdrženlivostí. Již na konci prosince 2020 zveřejnila velmi kontroverzní dokument, v němž prohlásila experimentální očkování proti koronárním infekcím za „morální povinnost“, což je v rozporu s prohlášením Kongregace pro nauku víry zveřejněným jen o několik dní dříve. Akademie zaujímá k „blokátorům puberty“ k radosti genderových ideologů nejednoznačný postoj.

„Tato kdysi respektovaná instituce strávila většinu minulého roku pohoršováním katolických uživatelů Twitteru těmi nejvíc arogantními a malichernými hádkami,“ uvedla InfoVaticana. V neposlední řadě šlo o relativizaci encykliky Humanae vitae Pavla VI. z roku 1968:

„Pozor: to, co se dnes považuje za disent, se může změnit. Nejde o relativismus, ale o dynamiku chápání jevů a vědy: Slunce se netočí kolem Země. Jinak by nedošlo k žádnému pokroku a vše by se zastavilo. Také v teologii. Přemýšlejte o tom. V otázce života nejde o to, abychom zaujali fundamentalistické ideologické postoje, ale o to, abychom otevřeli diskusi v rámci společenství morálních teologů.“

Jmenováním Mariany Mazzucato pověst Papežské akademie pro život prudce klesá.