Islámské enklávy ohrožují Francii

Celé městské čtvrti jsou rukojmím islamistů. Potvrzuje to dokument, který pro prefekty vydal francouzský ministr vnitra Aristofane Castaner. Podle údajů DGSI (Generální ředitelství vnitřní bezpečnosti) je 150 zón v područí islámu. Počátkem ledna Castaner rozeslal prefektům telegram, podle kterého na150 distriktů radikálně kontroluje islám. Jde spíše o teritoria než o čtvrti. Jsou to oblasti pro republiku ztracené.

Atentát na prefekturu v Paříži vedený radikalizovaným policistou, který přijal islám, přiměl vládu, aby si položila otázku o boji s islamismem a o novém akčním plánu. Zatím vláda nepodnikla nic, i když podle Journal du Dimanche oznámila, že plán dosud nebyl zpracován, ale stane se tak ještě před březnovými volbami.

Zatím se vynořuje to, co píší kronikáři, novináři a badatelé jako my: poprvé se připouští, že islám si zřídil 150 stanovišť uvnitř republiky. Jsou to jeho enklávy. Zóny obývané přistěhovalci z Afriky severní i sub-saharské, mnozí z nich pocházejí již z třetí generace. Místa, kam se policie snaží nevstupovat a dopravní podniky musí zřizovat pověřené legáty, protože ostatním hrozí zásah kamenem. V těchto zónách dosahuje nezaměstnanost 60%, hlavně pokud jde o mladistvé. Funguje zde prodej drog, prostituce, vetešnictví s kradenými předměty, střety mezi bandami.

Když po atentátu na satirický týdeník Charlie Hebbo americký kanál Fox News hovořil o existenci zón no go v srdci Paříže, čertila se všechna francouzská média. Skutečnost, že v samém středu romantického Ville Lumiére jsou okupované zóny, kde nemuslimové nejsou rádi viděni, kde vládne šaria, byla pokládána za fake news.

Deník Le Parisien provedl výzkum v jedné z těchto zón ve čtvrti Chapelle-Pajol na západu Paříže. Zde jako ve všech dalších teritoriích toho typu jsou ženy ustavičně terčem obtěžování a násilí. Jsou nenáviděny pro své pohlaví a pro oděv strašně západní. Mnoho se jich vystěhovalo, jiné nevycházejí bez doprovodu.

Oněch 150 zón s islámskou nadvládou se nevyskytuje jen v nejznámějších předměstích Paříže, Lyonu a Marseille, ale také v různých městech severních departmentů a jsou pod dohledem vnitřní bezpečnosti. V Maubeuge např. Jednota demokratických francouzských muslimů získala ve volbách 40% hlasů. To je alarmující situace, podobně jako v aglomeraci Danin a Roubanina a situace nabývá závažných rozměrů, uvádí příslušný prefekt. Mezi teritoria „držená“ salafistickým islámem patří také Alta Savoia, Annemasse, Bourg-en Bresse, Oyonnax a dokonce Bourgoin-Jallieu.

Dva roky po útoku na Trèbes, čtyři roky po útocích v Magnaville, Nice a Saint Etienne du Rouvray, pět roků po Charlie Hebbo a l’Iper-Kosher di Vincennes, Bataclanu a Strade de France, osm let po vraždách v Toulouse a několik měsíců po atentátu na prefekturu v Paříži, útoky nožem nepočítaje, označují bezpečnostní složky na mapě tato ztracená teritoria islámskou vlaječkou.

Již před patnácti lety měly francouzské úřady seznam 750 „citlivých městských zón“, oblastí s charakterem ilegality, no go zón; nyní poprvé se veřejně připouští existence přesného počtu enkláv, které islamisté přetvářejí podle svého obrazu.

Lorenza Cormicola La Nuova Bussola Quotidiana