Americko – čínská spolupráce na covidu se potvrzuje

Objevují se důkazy: Fauci lhal, když popíral financování laboratoře ve Wuhanu

 

Aldo Maria Valli

Podle Enrica Perrucchietti

Nový zvrat v rekonstrukci kontroverzí o americko-čínské spolupráci v laboratoři ve Wu-chanu a o úloze Anthonyho Fauciho při subvencování výzkumu.

Investigativní noviny The Intercept zveřejnily900 stran důvěrných dokumentů o spolupráci mezi oběma zeměmi v souvislosti s výzkumem koronavirů u netopýrů v laboratoři ve Wu-chanu. Díky dokumentům (zde azde) zveřejněným prostřednictvím výzvy k zákonu o svobodě informací Interceptu proti Národnímu zdravotnímu ústavu se ukazuje, že americká nevládní organizace Alliance EcoHealth, financovaná Faucim a vedená Peterem Daszakem, poskytla 3,1 milionu dolarů použitých na identifikaci a změnu koronavirů.

Dokumenty také zdůrazňují obavy, které mnozí vědci vyjádřili ohledně experimentů a které unikly až v posledních měsících, protože, jak již bylo oznámeno v tomto videu, a jak objasnila molekulární bioložka Alina Chanová, mnozí dali přednost „autocenzuře“ a vyhnuli se odhalení ze strachu, že budou obviněni z rasismu a spojeni s Trumpem, který během svého prezidentství ukázal na Čínu s teorií umělého původu viru.

Ve zkratce, v roce 2014 Peter Daszak, prezident Aliance ecohealth, údajně obdržel grant od Fauciho z Národního institutu zdraví (NIH) pro práce na výzkumu ve Wuhan Institutu pro virologii, jak se mohou netopýří koronaviry „vyvíjet a přeskočit na lidskou populaci“. EcoHealth Alliance počítá mezi své partnery John Hopkins Bloomberg School of Public Health a boehringer Ingelheim, který se připojil k Terapeutickému urychlovači Nadace Billa & Melindy Gatesové.

Stíny na Daszakovi

 Než budeme pokračovat, je dobré si uvědomit, že Daszak kromě toho, že je prezidentem EcoHealth Alliance, je také britským zoologem, konzultantem a veřejným odborníkem na ekologii nemocí, zejména zoonóz.

Daszak byl také jedním ze signatářů prohlášení zveřejněného Lancetem v únoru 2020, ve kterém někteří odborníci důrazně odsuzují teorie o možném nepřírodním původu Covidu.

Autoři tohoto prohlášení odkazovali na dřívější dopis, který napsali šéfové Národních akadamií věd, inženýrství a medicíny, který bagatelizoval hypotézu umělého původu viru. Také v tomto dopise se objevilo jméno Daszak, v tomto případě jako konzultanta.

Ralph Bari

Studie publikovaná v Lancetu původně obsahovala také jméno guru koronaviru Ralpha Bariho, ředitele Laboratoře imunologie a mikrobiologie na Univerzitě v Severní Karolíně. V roce 2015 spolu s Dr. Shi Zheng-Li, ředitelem Centra pro vznikající infekční nemoci ve Wuhanském virologickém institutu, byl jedním ze signatářů významné virologické studie o zisku funkcí, ve které bylo na myším koronaviru prezentováno vytvoření syntetického chimérického rekombinantu získaného roubováním spike proteinu koronaviru shc014, cirkulujícího u netopýrů s podkovovým nosičem. Tato modifikace výrazně zvyšuje afinitu spike proteinu pro lidské receptory ACE-2, a tímto způsobem je rekombinant schopen infikovat lidi přímo z netopýra, aniž by musel projít myší. Tento chimérický virus způsobuje u myší závažný respirační syndrom, pneumonii, kterou ani monoklonální protilátky, ani vakcíny nemohou neutralizovat. Tato práce byla financována Americkou agenturou pro mezinárodní rozvoj (USAID) a USAID-EPT-PREDICT zEco Health Alliance.

E-maily mezi Faucim a Daszakem

Když se vrátíme k Daszakovi, v červnu 2020 publikoval článek v Guardianu, ve kterém obvinil z „konspirační teorie“ hypotézu o viru manipulovaném nebo uniknutém z laboratoře ve Wuchanu; a jako by to nestačilo, zúčastnil se také v týmu WHO, který v Číně – bez úspěchu – vyšetřoval původ Covid-19. V červnu podle zákona o svobodě informací unikly e-maily Anthonyho Fauciho,což ztrapnilo imunologa v čele Národního institutu pro studium alergií a infekčních nemocíz výměny dopisů vyplynul střet zájmů týkající se Daszaka.

Podle toho, co před několika týdny oznámil Washington Examiner, Aliance ecohealth v letech 2014 až 2020 obdržela až 3,1 milionu dolarů od National Institutes of Health, agentury amerického ministerstva zdravotnictví, jejíž je institut řízený Faucim součástí. Daszak mu 18. dubna 2020 poslal e-mail s poděkováním za veřejné bagatelizování teze, že Sars-CoV-2 by mohl pocházet z laboratoře ve Wuchanu, na který Fauci později odpověděl.

Dokumenty publikované The Intercept

Nyní The Intercept zpřístupnilveřejnosti kompletní dokumenty, které potvrzují to, co uniklo v posledních týdnech:

 ako Grant na studii netopýřího koronaviru poskytla EcoHealth Alliance celkem 3,1 milionu dolarů, včetně 599 000 dolarů pro Wuhanský virologický institut, který je použil rovněž k identifikaci a změně koronavirů netopýrů, tak aby mohly infikovat člověka.

V článku najdeme dokument týkající se jednoho z grantů, nazvaný „Pochopit eventuální riziko netopýřího koronaviru“; nastiňuje Daszakovo ambiciózní úsilí prozkoumat tisíce vzorků netopýrů při hledání nových koronavirů. Výzkum Aliance ecohealth také zahrnoval screening lidí pracujících s živými zvířaty. Dokumenty obsahují několik kritických podrobností o výzkumu ve Wuchanu, včetně skutečnosti, že klíčová experimentální práce na „humanizovaných“ myších byla provedena v laboratoři biologické bezpečnosti úrovně 3 ve Wuhan University Center for Animal Experiment – a ne ve Wuhan institute of Virology, jak se dříve myslelo.

Dokumenty vyvolávají další otázky ohledně teorie, že pandemie mohla začít po laboratorní nehodě, což je hypotéza, kterou Daszak, jak se očekávalo, agresivně odmítl a označil za „konspirační teorii“.

Ebrightova reakce

Richard Ebright, molekulární biolog z Rutgersovy univerzity, v rozhovoru pro Intercept po přezkoumání prací přiznal, že publikovaný materiál obsahuje kritické informace o výzkumu prováděném ve Wuchanu, včetně tvorby nových chimérických virů. Ebright také řekl, že dokumenty jasně ukazují, že dva různé typy nových koronavirů byly schopny infikovat humanizované myši: „Zatímco pracovali na koronaviru souvisejícím se SARS, současně prováděli paralelní projekt koronaviru souvisejícího s MERS,“ s odkazem na virus, který způsobuje akutní respirační syndrom.

Nakonec Ebright dospěl kzávěru, že „dokumenty jasně ukazují, že tvrzení ředitele NIH Francise Collinse a ředitele NIAID Anthonyho Fauciho, že NIH nepodpořil výzkum o získání funkce nebo potenciálního zvýšení pandemického patogenu ve WIV, neodpovídají pravdě.“

Materiály ukazují, že NIH [National Institute of Health – Fauci Headquarters] poskytoval v letech 2014 a 2019 ecohealth granty se subdodávkami pro Wuhan Institute of Virology a financoval výzkum funkce, jak je definováno ve federálních politikách amerických v letech 2014–2017, a [výzkum] potenciálního posílení patogenů pandemie, jak je definováno ve federálních politikách amerických v roce 2017 do současnosti. Materiály potvrzují, že granty podpořily vývoj nových chimérických koronavirů souvisejících se SARS ve Wuchanu, které kombinují hrotový gen z jednoho koronaviru s genetickou informací na jiný koronavirus a potvrdily, že výsledné viry mohou infikovat lidské buňky.

Stručně řečeno, Fauci lhal Kongresu, když popřel financování výzkumu Function Gain.

ZeroHedge vzpomíná, jak dr. Anthony Fauci v červenci veřejně napadl senátora Randa Paula v Kongresu a nazval ho „lhářem“ za to, že ho obvinil z financování výzkumu Objevení funkce ve Wuchanu, aby vyvinul koronavirus, který je pro člověka dostupnější: „Tento argument nakonec zmizel kvůli Fauciho nepodloženému tvrzení, že výzkum technicky neodpovídá definici GoF [Zisk funkce].

 Z dokumentů jasně vyplývá, že tvrzení ředitele NIH Francise Collinse a ředitele NIAID Anthonyho Fauciho, že NIH nepodpořila výzkum o získání funkcí nebo možném posílení pandemických patogenů ve WIV, jsou nepravdivá.

Robert Kessler, vedoucíkomunikace Alliance ecohealth, v reakci na žádosti Interceptu o granty pouze odpověděl:

 „Požádali jsme o granty na provádění výzkumu. Příslušné agentury je považovaly za důležité pro výzkum, a proto je financovaly. Takže nevím, co bych k tomu řekl.“

Grant byl původně udělen na dobu pěti let, od roku 2014 do roku 2019. Financování bylo obnoveno v roce 2019, ale Trumpova administrativa ho v dubnu 2020 pozastavila.

Druhý dokument, který se týkal dalšího grantu „Porozumění riziku zoonotických virůobjevujících se v hotspotech nově vznikajících infekčních onemocnění v jihovýchodní Asii“, ukazuje, že financování bylo poskytnuto v srpnu 2020 a prodlužuje se do roku 2025.

Alina Chanová, molekulární bioložka z Broad Institute, která v posledních měsících přiznala, že se přiklání k teorii umělého viru, uvedla, že dokumenty ukazují, že Aliance ecohealth má důvod brát za závažnou teorii o úniku laboratorních informací.

Aktualizace

V souladu s dokumenty, které Intercept v těchto hodinách odhalil, senátor Rand Paul tweetoval následující: „Již jsem požádal ministerstvo spravedlnosti, aby přezkoumalo Fauciho lživé svědectví před Kongresem. Tato zpráva by měla jasně doložit, že musí nést odpovědnost.“

Překlad Molly Johnson

Zdroj: visionetv.it

Video: