Oktáva modliteb za obrácení nekatolíků

Dnes začíná oktáva modliteb za obrácení nekatolíků,

nezaměňovat se současným „Týdnem modliteb za jednotu

křesťanů“

Církev dnes zahajuje Týden modliteb za jednotu křesťanů  (letošní plakát na obrázku); bohužel ne jednotu, tu pravou, kterou pouze Pán uskutečňuje mezi těmi, kdo v Něm zůstávají , ale tu podle lidského voluntarismu šíleného koncilního ekumenismu [ viz ].

Najdeme to znovu v následujících slovech papeže Ratzingera u příležitosti Týdne 2011: “. Závěr je dobrý a spravedlivý, ale výše uvedené znovu potvrzuje, že „musí být překonány všechny bariéry, které mezi křesťany stále existují“; ale to bohužel vylučuje Reditus oddělených bratří v La Catholica , jediný, který zachovává Pravdu zjevení, která není falešná, a proto je bez znečištění a ran různých reforem…

A pak si na druhou stranu připomeňme, že dnes začíná oktáva modliteb za obrácení heretiků, schizmatiků a nekatolíků. Vynikající příležitost nejen k modlitbě navzdory pokoncilnímu zbloudění, ale také k přezkoumání toho, co je schizma. A také zamyslet se nad dílem některých v éře

„pan-křesťanství“, odsuzované Piem XI., ve kterém se zdá, že výše uvedené definice heretika a schizmatika by měly být aplikovány na ty, kteří věří, že heretici a schizmatici stále existují.

* * *

Oktáva za obrácení nekatolíků (nyní označovaná  jako Týden modliteb za jednotu křesťanů ) je zbožná praxe, kterou v roce 1840 zahájil reverend Ignatius Spencer, konvertita ke katolicismu, s návrhem založit „Unii modlitba za jednotu“. V roce 1894 papež Lev XIII povzbudil praxi oktávu modliteb za jednotu v kontextu letnic. Datum navrhl v roce 1908 P. Paul Wattson Paolo Francesco Watson (+1940), protestantský biskupský konvertita, v období mezi svátkem Stolice svatého Petra a dnem obrácení svatého Pavla. V roce 1909 vložil také modlitbu za obrácení Židů a muslimů.

A ty autentické, jak byly pojaty v původním duchu, jsou následující:

  • PRVNÍ DEN 18. ledna, Stolice svatého Petra v Římě. Modlete se za obrácení všech, kdo se mýlí.
  • DRUHÝ DEN 19. ledna Modlete se za obrácení všech schizmatiků
  • TŘETÍ DEN 20. ledna, Zjevení Židovce Ratisbonne. Modlete se za obrácení luteránů a protestantů v Evropě obecně.
  • ČTVRTÝ DEN 21. ledna, Svatá Anežka, Modlitba za obrácení anglikánů
  • PÁTÝ DEN 22. ledna Modlete se za obrácení protestantů v Americe.
  • ŠESTÝ DEN 23. ledna. Modlete se za obrácení již nepraktikujících katolíků (a následovníků Druhého vatikánského koncilu v koncilním smyslu)
  • SEDMÝ DEN 24. ledna. Modlete se za obrácení Židů.
  • OSMÝ a poslední den 25. ledna Obrácení svatého Pavla. Modlete se za obrácení muslimů a všech pohanů.

Tradičně schválené modlitby pro tuto praxi zahrnují následující:

KORUNA za jednotu: ta pravá v Pánu, a ne podle lidského voluntarismu šíleného koncilního ekumenismu. (Použij společný růženec)

–  Deus, in auditorium meum záměry,
   Domine ad adiuvandum me festina

Gloria Patri

– Na korálcích Otče náš recituj:
„Nejsvětější Srdce Ježíšovo. Smiluj se nad námi a nad našimi bratry obalenými temnotou bludu“. 

– Na korálcích Zdrávas Maria recitujte:
„Přijď království Tvé, Pane Ježíši, v jednotě Církve skrze tvou svatou Matku“.

– Končí se:

„Neposkvrněná Panno, ty, která jsi byla jedinou výsadou milosti uchráněna od prvotního hříchu, shlédni s lítostí na naše bratry-disidenty, kteří jsou také tvými dětmi. Nemálo z nich, i když jsou odděleni, pro tebe zachovává nějaký kult. A ty, štědří, jak jste, odměňte je a vyprosujte jim milost obrácení Vítězná, jak jste, pekelný had, od počátku své existence, nyní, když je potřeba nejnaléhavější, obnovte dávné triumfy, oslavte svého Syna, přiveď ztracené ovce do jednoho ovčince pod vedením univerzálního pastýře a buď tvá sláva, Panno, hubiteli všech omylů, abys tak obnovil pokoj celému křesťanskému světu.

Zdrávas Královno

– Oremus: Ut omnes errantes ad unitatem Ecclesiae revoke et infideles universos ad Evangelii lumen perducere digneris: te rogamus, Domine, audi nos. Regina Sacratissimi Rosarii, nyní pro nobis.

Abys všechny bloudící povolala k jednotě Církve a všechny nevěřící přivedla ke světlu Evangelia , Královno Posvátného Růžence, prosíme Tě, vyslyš nás.

Chiesa e post Concililo