18. března

V Jerusalémě zesnul v Pánu sv. Cyril Jeruzalémský biskup, vyznavač a učitel církve, kterého Arius pro víru těžce urážel a několikrát vyloučil ze své církve a který byl proslulý svou svatostí. Z jeho víry vzešel První konstantinopolský ekumenický koncil, na kterém vydal nádherné svědectví o své neohrožené víře a napsal pak o tom papeži sv. Damasovi.

V Cesarei v Palestině blahoslaveného Alexandra biskupa, který ze svého vlastního města v Cappadócii, kde byl biskupem, odešel do Jerusalému s touhou navštívit svatá místa; zde byl biskupem Narcis,  který byl stejného věku, a Alexander na základě božského zjevení převzal jeho biskupský stolec. Později, v době pronásledování Décia, když byl již velmi proslulý úctyhodnými šedinami svého dlouhého věku, byl převezen do Cesareje, uvězněn pro vyznání Krista a nskonec podstoupil mučednickou smrt.

V Augustě svatého biskupa Narcisa, který jako první kázal evangelium v provincii Rézia, poté odešel do Španělska, v Geróně mnohé obrátil na víru Krista a získal za pronásledování císaře Diokleciána spolu s jáhnem Felixem mučednickou palmu.

V Nicomédii deseti tisíc svatých mučedníků, kteří byli pro vyznání Krista zabiti mečem.

Na stejném místě svatých mučedníků Trófima a Eukarpia.

V Anglii svatého krále Eduarda, který byl podle zavražděn svou macechou a proslul četnými  zázraky.

V Lucce v Toskánsku, sv. Frediana biskupa, proslulého mnoha zázraky.

V Mantově sv. Anselma, biskupa z Lukky a vyznavače.

V Kagliari na Sardínii, svatého vyznavače z Řádu menších bratří Salvatora da Horta, kterého pro mnoho ctností a jedinečný dar zázraků papež Pius XI. zapsal mezi svaté.

A jinde mnoho dalších svatých mučedníků a vyznavačů a svatých panen.