11. února

V Lurdech ve Francii zjevení Neposkvrněné Panny Marie.

V Adrianopoli, v Trácii, svatýchí mučedníků biskupa Lucia a druhů za vlády Kostance. Luicius byl týrán od Ariánů a ukončil své mučednictví ve vězení; ostatní, mezi n imi nejurozenější ve městě, kteří nechtěli přijímat ariány odsouzené v té době na koncilu v Sardi a hrabě Filagrius je odsoudil na smrt.

V Africe svatých mučedníků kněze, Saturnina, Dativa, Felice, Ampelia a dalších, kteří se v době Diokleciánova pronásledování shromáždili podle zvyku k oslavě božských tajemství a byli za to pobiti od vojáků z rozkazu prokonzula Anelina.

V Numidii památka mnoha svatých mučedníků, kteří byli uvězněni a když nechtěli vydat božská písma podle císařova nařízení, byli mučeni tím nejhorším způsobem a nakonec zabiti.

V Římě sv. Řehoře II. papeže, který se silně odporoval bezbožnosti Lva Izaurika a poslal svatého Bonifáce do Německa, aby tam hlásal evangelium .

Rovněž v Římě sv. Paskala I. Papeže, který exhumoval mnoho těl svatých mučedníků z katakomb, a s úctou je umístil do různých římských kostelů.

V Raveně sv. Kalógera, biskupa a vyznavače.

V Miláně sv, biskupa Lazara.

V Kapui sv. Kastrense biskupa.

V Chateau-Landon ve Francii svatého Severina, který byl opatem kláštera Agaune, a uzdravil zbožného krále Chlodvíka z dlouhé nemoci.

V Egyptě svatého Jona mnicha, proslulého mnoha ctnostmi.

Ve Vienne ve Francii uložýní ostatků sv. Desidéria, biskupa, který podstoupil na území Lyonu 23. května mučednickou smrt.

A jinde mnoho dalších svatých mučedníků a vyznavačů a svatých panen.