Obřezání našeho Pána Ježíše Krista a oktáv jeho Vánoc.
V Římě umučení svaté Martiny, panny a mučednice, která byla za císaře Alexandra mučena různými druhy muk a nakonec, zabita mečem . Její svátek se slaví třicátého dne tohoto měsíce.
V Cařihradě v Kappadokii uloženísvatý Basil, zvaného Veliký, biskup, vyznavač a učitele církve, který v době císaře Valencia, vynikající svou učeností a moudrostí a ozdobený všemi ctnostmi, obdivuhodně zazářil a s neochvějnou vytrvalostí bránil církev proti Ariánům a Makedoncům. Jeho svátek se slaví zejména 14. června, v den, kdy byl vysvěcen na biskupa.
Poblíž Monte Senário v Toskánsku svatého Bonfilia vyznavače, jednoho ze sedmi zakladatelů řádu Služebníků Panny Marie, který ji uctíval ze všech sil a byl nečekaně povolán do nebe. Jeho svátek se však slaví 12. února spolu se svátkem druhů.
V Římě byl na příkaz městského prefekta Alipia zabit gladiátory svatý mučedník Almachio, který byl zabit při slovech: „Dnes je oktáva dne Páně, přestaňte s pověrami o modlách a s nečistými oběťmi“.
Rovněž v Římě, na Via Appia umučení třiceti svatých vojáků za císaře Diokleciána.
Nedaleko Spoleta, svatého Konkorda kněze a mučedníka, který byl za císaře Antonína nejprve bit holemi, pak zavěšen na skřipec, mučen ve vězení a tam utěšován andělským viděním nakonec zabit mečem.
Ve stejný den svatého mučedníka Magnuse.
V Africe blahoslaveného Fulgencia, biskupa církve v Ruspe, který v době pronásledování Vándaly mnoho vytrpěl od ariánů pro svou katolickou víru a za vynikající učení a byl vyhnán na Sardinii; nakonec, když dosáhl návratu do své církve, proslulý životem a kázáním zemřel svatou smrtí.
V Chiéti, v abruzzském regionu Citherióra svatého Justina, biskupa téhož města, proslulého svatostí života a zázraky.
Na území Lyonu, v klášteře v Jura, žil svatý opat Evžen, jehož život byl plný ctností a zázraků.
V Soivigni sv. Odila, opata z Cluny, který jako první nařídil, aby se v jeho klášterech první den po svátku Všech svatých slavila památka všech věrných zemřelých, a tento obřad byl později přijat a schválen všeobecnou církví.
Sv. Vincence Maria Strambiho, biskupa z Maceraty a Tolentina, člena Kongregace pro kříž a utrpení Páně, proslulého pastorační horlivostí, kterého papež Pius XII. zařadil mezi světce.
V Alexandrii uložení panny Eufrozíny, která byla v klášteře proslulá svou zdrženlivostí a zázraky.
A jinde mnoha dalších svatých mučedníků a vyznavačů a svatých panen.